CagriGroup.com/Karel

Arama

İçeriğe git

Ana menu:


SatIs Sozlesmesi

Çağrı Group > SatIs PolitikasI

SATIŞ SÖZLEŞMESİ


Madde 1: TARAFLAR VE TEBLİGAT ADRESLERİ

SATICI: ÇAĞRI HABERLEŞME SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İçerenköy Mah. Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cad. Eryılmazlar Sok. Kemal Bey İş Hanı No.: 2 Kat 5 D. 24 Ataşehir / İSTANBUL (Bundan böyle SSN olarak alınacaktır.)

ALICI: Bu sözleşmeyle SSN 'den bir ve/veya birkaç ürün ve/veya hizmet satın almak için sipariş veren taraftır. (Bundan böyle Alıcı olarak alınacaktır.)

(……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………………………………….)
Madde 2: SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu protokole konu olan, SSN 'nin ek listesinde belirtilen ürün ve/veya hizmetlerin satışı, montaj ve alt yapı hizmetlerinin uygulamaları satış ve ödeme koşulları işini kapsar.

Madde 3: TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Madde 3a: Fesih ve İade işlemleri:

Alıcı cayma halinde satış konusu elektronik ürün ve/veya ürünlerin aynen, teslim aldığı şekliye ürün teslim tarihinden itibaren (Hasarsız, ambalaj ve kılavuzları ile tam olarak) 7 gün içerisinde iade etmekle yükümlüdür. Alıcı kendisine teslim edilen cihazların iade işlemlerini 7 gün içerisinde tamamlatmak kendi yükümlülüğündedir. 7 gün içinde iade işlemleri tamamlanan elektronik cihazların nakit ödenen bedelleri 45 gün içerisinde kendisine iade edilecektir.

İade edilen ürünlerin hasarlı olması halinde onarım ve işçilik bedelleri, ambalaj ve kılavuzlarının bir veya birkaçının bulunması halinde %8 ambalaj masrafı ürün bedeli üzerinden düşülerek cihaz bedelleri iade edilecektir.

7 günü geçen veya kurulum ya da montajı yapılan cihazların iade taleplerinde elektronik ürün ve/veya ürünlerin satış değeri üzerinden %40 bedel düşülerek montaj bedelleri ve montajda kullanılan malzeme bedelleri geri alınacaktır.

Madde 3b: Ürün Teslimi, Kurulum Veya Altyapı Hizmetleri

Alıcı tarafından sipariş edilen ürünlerin aksi bir süre belirtilmesi, üretici firma stoklarında bulunmaması ya da doğal afetler gibi durumlar haricinde 5 iş günü içinde montajı ve/veya teslimi gerçekleştirilir.

Cihaz teslimat, kurulum veya montaj hizmetlerinin verileceği adresler tam ve eksisiz olarak sözleşme ekinde bulunan sipariş formuna yazılmalıdır eksik bildirilen adreslerden kaynaklanan mükerrer gidişlerden, teslimi ya da montajı yapılamayan ürünler için SSN ek hizmet bedeli talep etme hakkını saklı tutar.

Cihaz kurulumlarında altyapı tesisat ve kablolamanın tamamlanmış ve kuruluma hazır durumda olması gerekmektedir. Bunların bulunması halinde SSN kullanacağı malzeme ve vereceği hizmet için ek talep etme hakkını saklı tutar.

Ürün ve/veya ürünlerin alıcıya teslimat ve/veya montaj SSN tarafından gerçekleştirilecekse şehir içi teslimat ya da montajlarda toplu ulaşım araçlarının ulaşım hizmeti vermediği noktalarda ise nakliye bedeli veya ek ücret talep etme hakkını saklı tutar. Ürün teslimi kargo ile ise kargo bedeli alıcıya aittir.

Montaj taleplerinde SSN yapacağı ön keşif üzerinden tahmini montaj bedeli çıkartarak alıcıya bildirir onaylanması halinde montaja başlanır montaj esnasında doğabilecek değişiklikler ve engeller, ilave istekleri ve diğer talepler montaj kullanılacak malzemeye göre artıp eksilebilir bu nedenle montaj formunda belirtilen malzeme miktarları esas alınarak faturalandırma yapılacaktır.


Madde 4: FİYATLAR, VERGİ VE TAHSİLÂT

Ürünlerin fiyatları ekli listede belirtilmiş olup bu fiyatlara tüm vergiler dâhildir.

Ödeme şekli siparişte belirtilecek ve ürün talep listesinde belirtildiği gibi yapılacaktır.

Nakit ödemelerde bedel siparişte nakit veya banka havalesi olarak tahsil edilir.

Kredi Kartına taksitli veya normal satışlarda ürün bedeli mail-order yöntemi ile tahsil edilecek ve ürün bedellerinin tahsilâtı siparişte yapılacaktır.

Çekle yapılan ödemelerde çek vadesi 45 gündür ve vade başlangıcı montaj veya teslimat tarihini esas alınacaktır.

Madde 5: GARANTİ KOŞULLARI VE TEKNİK SERVİS HİZMETİ

Ürünlerin garanti süreleri ve kapsamları ürünlerle verilecek olan garanti belgelerinde belirtilir. SSN 'den alınan her ürün üretici firma garantisi altındadır. Montajı ve alt yapısı SSN tarafından gerçekleştirilmişse gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından kaynaklanan sorunlar garanti dâhilindedir (Ürünlerin yerinde servis garantisi yoktur SSN vereceği servis için bedel isteme hakkını saklı tutar). Ürün montajı yetkili servislerce yaptırılmalı, teknik servis ve/veya montaj formu ile teslim alınarak garanti belgesi onaylatılmalıdır. Yetkisiz kişilerce yapılan montajlar ve onarımlardan kaynaklanan sorunlarda üretici firma ve/veya SSN sorumlu değildir buna bağlı yapılan onarım ve verilen hizmetlerde ücret talep etme haklarını saklı tutarlar.

Madde 6: UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Ödemenin belirtilen süre içerisinde alınamaması halinde SSN elektronik cihaz ve/veya cihazların iade edilmesini isteme hakkını saklı tutar ve iade işlemlerini 3. maddede belirtilen hükümler uyarınca talep eder ve cihazın alıcıda kaldığı her ay süresince %8 kira bedeli talep edebilir ve 7 iş gününü aşmış iade işlemi olarak değerlendirir.

İş bu sözleşme T.C. kanunlarına tabi olup taraflar İstanbul Mahkeme ve İcra dairelerinin kararlarını kabul eder.SSN veya TEMSİLCİSİ ALICI veya TEMSİLCİSİ

Alt-Menu:

ip numaram

İçeriğe geri dön | Ana menuya dön